Technické informace

Indikátor nabití baterií

Indikační LED se nachází na pravé boční straně, a aktivuje se vždy pět vteřin po zapnutí čelovky. Pokud jsou baterie plně nabité, dioda bliká zeleně. Pokud jsou napůl vybité, bliká oranžově, a pokud je potřeba baterie vyměnit, bliká dioda červeně. Při změně stavu, tedy při přechodu mezi nabité/napůl vybité či napůl vybité/úplně vybité, světlo čelovky několikrát blikne, čímž nás na vybíjení baterií upozorní. Tak jako u každé indikace nabití baterií, i tato je ovlivněna typem používaných baterií (v balení jsou přiloženy baterie Duracell Plus) a okolní teplotou.

Kontrolka stavu baterií Otevírání krytu baterií Prostor s bateriemi u čelovky Petzl Tactikka XP

Módy svícení

Jako maximální dosvit je při plně nabitých bateriích udávána vzdálenost 35 metrů, v boost módu pak dokonce 50 metrů. Jak již bylo řečeno, čelovka má na výběr mezi třemi intenzitami jasu a blikáním. Při minimální intenzitě je udáván dosvit 18 metrů, při střední intenzitě 27 metrů. Udávána výdrž je 60 až 120 hodin (v závislosti na používaném módu), ale nedělejte si iluze, 60 hodin tato čelová svítilna opravdu nevydrží. Při měření firmě Petzl stačilo, že svítilna ke konci vydává vůbec nějaké světlo (víceméně nouzové).

Prostor pro baterie Detail těsnění čelovky Petzl Tactikka XP Čelovka Petzl s barevnými filtry

Vodotěsnost

Svítilna je silně voděodolná, není však zcela vodotěsná. Z fotek je zřejmé, že prostor baterií je velmi dobře utěsněn (gumový kroužek), avšak Petzl doporučuje po používání čelovky ve vlhkém prostředí vyndat z ní baterie a nechat jí důkladně vyschnout.